Forum QuakeWorld.pl - Forum Strona Główna QuakeWorld.pl - Forum
Forum dyskusyjne polskiej sceny QuakeWorld

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

INVERT MOUSE
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum QuakeWorld.pl - Forum Strona Główna -> Dla amatorów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vampir
Bóg telefragu
Bóg telefragu

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tom napisał:
Ponawiam pytanie. Czy jak konczycie kilkugodzinna sesje w qw to jak chcecie cos w windowsie porobic to czy to tak bez problemu wam przychodzi?

no juz odpowiedzialem Uśmiech... ... przeciez płaszczyzna na jakiej porusza sie myszka po podkladce jest nanoszona prostopadle do plaszczyzny ekranu z widoku ludka wiec rownie dobrze pytanie mozna skierowac do InverOffców ... ostatecznie odpowiadam ze nie miesza mi sie zupelnie Uśmiech...
za to czasem jak po cos sięgam co jest na półce nade mną to jakos mi sie tak dziwnie ręka przykurcza Mruga 2
tom
Admin
Admin

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to?
Przeciez w windowsie jak ruszasz mysza od siebie to kursur ci jedzie do gory a jak masz w qw inverta to jedzie na dol tak/nie ?
vampir
Bóg telefragu
Bóg telefragu

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w qw nie bardzo jest chyba kursor ... a w dół jedzie głowa ludka ... zacytuje siebie

"ja przy invercie nie traktuje ruchu po podkładce "na północ" jako ruch do góry ale jako ruch "w głąb, w przód" Uśmiech... to tak jak z nachylaniem sie ... jesli punkt z którego posiadasz obraz otoczenia umiescic na głowie [bo tak przeciez jest Uśmiech... ] to to zeby zobaczyc cos co jest przed toba na ziemi nachylam sie w przód co staram sie nasladowac wlasnie ruchem myszki na północ ... na odwrót i wg mnie logicznie jest z odchylaniem i patrzeniem w góre ... traktowanie sprawy w sposób "na podkladce do góry to i w grze do góry" uwazam za troche malo "wczuwający sie w role pana quake'a" Uśmiech... "

kursor jako taki to jest w RTS'ach gdzie zapewniam wszyskich ze invert mam wyłączony [ale tylko dlatego ze takiej opcji nie ma ] Uśmiech...
tom
Admin
Admin

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze inaczej.

Masz qw i patrzysz sie na sciane, powiedzmy ze masz za zadanie shaftem narysowac linie prosta od gory sciany do dolu sciany.
Masz rowniez screen tej sciany w windowsie jako obraz i masz zrobic to samo czyli narysowac linie od gory do dolu.

Dla mnie naturalna rzecza jest zeby obie te czynnosci wykonane zostaly przez ruch myszki w moja strone a nie ze w obu przypadkach inaczej.

Jezeli ten invert to jest kwestia przyzwyczajenia to dlaczego nie przyzwyczajac sie do gry bez inverta.
Przeslanki:
1. Nie wszystkie gry obsluguja invert i to jest zle dla invertowcow.
2. Niezgodnosc z windowsem.

EDIT: przynajmniej troche postow nabije :E
SamoN
Rakietmistrz
Rakietmistrz

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Windows to 2D (jedynie płaszczyzny x, y) i rusza się w nim mycha tak jak długopisem po kartce, QW to 3D (x,y,z) i analogia z ruchem głowy przód-tył jest według mnie jak najbardziej słuszna.
tom
Admin
Admin

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SamoN napisał:
Windows to 2D (jedynie płaszczyzny x, y) i rusza się w nim mycha tak jak długopisem po kartce, QW to 3D (x,y,z) i analogia z ruchem głowy przód-tył jest według mnie jak najbardziej słuszna.

Powiedz mi jak sie zachowuje twoja glowa jak rysujesz linie z gory do dolu na obrazku na pulpicie i czy ruch myszki jest wtedy wedlug ciebie naturalnie zgodny z ruchem glowy i czy nie wolalbys zeby w windowsie tez byl invert?
skv4r
Strzelam pinezkami
Strzelam pinezkami

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a invert to z - przed 0.022 czy nie Pytajnik bo ja to juz nie wiem jak gram a nie mam przy sobie quaka Nie powiem! (omg)
SamoN
Rakietmistrz
Rakietmistrz

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tom nie wiem czy się zbijasz czy taki tępy jesteś, przecież Ci napisałem że win to 2D i jest to analogiczne rysowaniem na kartce papieru, nie chce mi się już pisać na ten temat dla mnie jest zamknięty!
tom
Admin
Admin

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i jeszcze mam jedno pytanie dla invertowcow.

Wiadomo, ze kazdy bez inverta potrafi napisac swoje imie i nazwisko w paincie, jak rowniez wyszaftowac je na scianie w qw. Czy invertowiec potrafo rowniez napisac swoje imie i nazwisko na scianie w qw? A jezeli tak to czy potrafilby napisac swoje imie i nazwisko w paincie ale myslac, ze ma inverta i piszac je odwrocone?

Jezeli tak to jestem pelen podziwu i chcialbym to kiedys zobaczyc :E
tom
Admin
Admin

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SamoN napisał:
Oj tom nie wiem czy się zbijasz czy taki tępy jesteś, przecież Ci napisałem że win to 2D i jest to analogiczne rysowaniem na kartce papieru, nie chce mi się już pisać na ten temat dla mnie jest zamknięty!

Nie odpowiedziales na 2 pytania przeze mnie postawione. A i co ma 2d z tym wspolnego? Niektore przegladarki graficzne maja inverta i sa w 2d. Wiec ci sie pytam czy dla ciebie bardziej naturalne by bylo gdyby mysza sie zachowywala w windzie tak jak w qw z invertem. Mnie invert w przegladarkach nie pasuje konkretnie.
SamoN
Rakietmistrz
Rakietmistrz

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie wolałbym w windowsie inverta, a z tym pisaniem to właśnie sprawdziłem to przed chwilą. W paincie nie mam żadnych problemów żeby się podpisać a w qw jest taka sprawa że lepiej mi to idzie z invertem niż bez, nie wiem jak to funkcjonuje, ale jak wylączyłem invert w qw to się strasznie męczyłem żeby napisać na ścianie shaftem swoje inicjały, dopiero jak sobie wyobraziłem tę ścianę jako płaszczyznę dwuwymiarową moje pisanie się trochę poprawiło ale to i tak nie to co w paincie. Tak że jak już mówiłem nie wiem jak to funkcjonuje, ale qw to całkiem co innego niż windows.
tom
Admin
Admin

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli teoretycznie jakbys zamknal oczy i pisal w paincie wyobrazajac sobie ze jestes w qw to bylbys w stanie pisac do gory nogami i to dosyc szybko :E
SamoN
Rakietmistrz
Rakietmistrz

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem tego nie próbowałem Confused ale to napewno nie działa w ten sposób...
PM
Admin
Admin

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SamoN napisał:
dopiero jak sobie wyobraziłem tę ścianę jako płaszczyznę dwuwymiarową

płaską ścianę? jako płaszczyznę dwuwymiarową? to szalenie trudne musiało być! </joke> Mruga 2
a na powaznie, to przeciez inwertowcy to mniejszosc, dlatego pewnie trudno nam (nieinwertowcom, czyli "straight"-owcom Uśmiech... ) wyobrazić sobie że inwert jest naturalny.

bE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bar
Ja i mój granat
Ja i mój granat

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie wiem jak to wyglada w innych fpsach ale chyba standrdowo to jest bez inverta myszka i kazdy kto siada do takiego fpsa to przyzwyczaja mozg do grania bez inverta i tak to juz zostaje,
niemniej chyba invert jest jednak bardziej naturalny bo przeciez takie roziwazanie stosuje sie w lotnictwie, chociaz z drugiej strony tam dochodzi tez pelno innych czynnikow no sam juz nie wiem

niemniej moje zdanie to takie ze kazdy kto chce byc PRO musi grac z invertem, wiec jesli chce sie grac PRO trzeba sie dostosowac
tom
Admin
Admin

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barel a ty potrafisz pisac do gory nogami z zamknietymi oczami ? Suszę zęby
plast
Mistrz Polski

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja w ogole jestem pr0
w qw i inne fpsy gram bez inverta
w sb i innego tego typu mmorpg/crpg gram z invertem

po prostu jak mam widok z oczu to naturalnie dla mnie jest jak w qw
a jak widze postac z odleglosci to naturalnie dla mnie jest jak w samolocie
:E
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
equal
Strzelam pinezkami
Strzelam pinezkami

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi tam pasi jak mam mniej wiecej tego samego sensa do machania w qw i do przerzucania ikon, mysle ze przez to qw jestem troszke lepszy w machaniu ikonami niz zwykly komputerowiec Uśmiech... a inv stoi wlasnie temu przeszkoda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vampir
Bóg telefragu
Bóg telefragu

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plast napisał:

w qw i inne fpsy gram bez inverta
w sb i innego tego typu mmorpg/crpg gram z invertem

?! jesli powaznie zmieniasz tak inverty to jestem pelen podziwu ...

Tom : to pytanie z zamknietymi oczami i imieniem w paincie to dobra zajawka.. próbowalem i przynajmniej ja nie potrafie .... Uśmiech...

jednak porównywania pisania na scianie w qw i pisania na kartce raczej bym unikal bo patrząc na kartke w paincie jestes [jak pisal SamoN] w 2D
a patrząc na sciane w QW jestes "w ludku" czyli 3D i jak dla mnie dziala to tak jak juz pisalem 2 razy czyli jak przy schylaniu i odchylaniu Uśmiech...

co do tego ze nie wszystkie gry obsługują to moja opinia jest taka ze obsługują te które powinny a jak nie obsługują to powinny i będą ..

niezgodnosc z windowsem nie ma tu nic do rzeczy patrz 2 akapity wyzej...

jesli znów chodzi o te mysliwce to cos mi sie tu nie podoba ... od kiedy to sie lata na mysliwcach myszką ?
plast
Mistrz Polski

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tie-fightera przeszedlem myszka Suszę zęby

w fpp z invertem nie dalbym rady absolutnie, probowalem, za duzo nawykow z qw
w tpp z invertem jest ok, bez tez jest ok, chociaz to glownie kwestia tego w jaka gre gralem ostatnio i jak sie przyzwyczailem, ale np. w takim shadowbane mam tpp z invertem, ale jak robie max zooma i jest widok z oczu i gra zamienia sie w fpp de facto to juz ten invert jest niegrywalny totalnie =)

nie wydaje mi sie natomiast, zeby ktores z tych ustawien dawalo jakakolwiek przewage, to wylacznie kwestia przyzwyczajenia
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum QuakeWorld.pl - Forum Strona Główna -> Dla amatorów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: