Forum QuakeWorld.pl - Forum Strona Główna QuakeWorld.pl - Forum
Forum dyskusyjne polskiej sceny QuakeWorld

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dobry monitor do grania
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum QuakeWorld.pl - Forum Strona Główna -> QW Stuff
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goniec
Ja i mój granat
Ja i mój granat

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2005 8:30 pm    Temat postu: Dobry monitor do grania Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie poszukuje jakiegos dobrego monitora 19 ew 17 cali chodzi mi oczywiscie o monitor cyfrowy, tak by w qw byly najlepsze efekty Uśmiech.... Moja zasluzona 15'' pomału chce odejść na emeryture. Jak narazie najbardziej przemawia do mnie 19´´ LG Flatron F900P .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SamoN
Rakietmistrz
Rakietmistrz

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2005 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam 17" LG Flatron F720P i jak dla mnie jest wzór. Jedyny minus jest taki że bardzo się brudzi, ale da się przeżyć.
celth
Biorę przyQUAD
Biorę przyQUAD

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2005 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, ze nie robia juz Licom-ow.
Jestem nieszczesliwym posiadaczem tego badziewia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chimera
Strzelam pinezkami
Strzelam pinezkami

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2005 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli crt to tylko i wylacznie cos na kineskopie sony - mialem juz dwa soniacze 17" i 21" i teraz mam 19" iiyamy pro454 - daje strasznie po oczach... pare godzin przy nim i trzeba robic przerwy zeby nie oslepnac. Wiec w zaleznosci ile chce sie wydac to za 499zl na allegro sa dostepne SONY 21" E530 - nowego crt'a raczej nie oplaca sie kupowac bo za ta cene mialbys co najwyzej jakas 17". Ogolnie fd trinitron > mitsubishi/nec/iiyama.

Co do lcd to tylko i wylacznie ze stanow sprowadzac - kazdy lcd bez wyjatku po przekroczeniu granicy dowolnego panstwa europejskiego automagicznie przybiera na cenie o 50% a niektore nawet o 150%. Najbardziej sie oplaca wziasc dell'a 20" 16:9 (1600x1050) za okolo 1700zl (w polandzie mozna co najwyzej kupic za ta cene samsunga 173p+ albo Fujitsu Siemens P17-2, ktory dostal lepsze noty niz samsung na www.mva.pl Z daleka omijac lcd'ki na panelu TN - niby szybsze czasy reakcji ale okupione okrojona palata kolorow jaka na raz moze taki lcd wyswietlic. Naljepsze sa na pva/mva ale najwolniejsze. Po srodku sa s-ips (ten dell jest na takim).
Powrót do góry
plast
Mistrz Polski

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 2:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monitor...

LCD do QW sie nie nadaja. Testowalem nawet te 6-8 ms, smuza przy 77 fps jak cholera.

CRT - ja mam ten, a kupowalem z pol roku temu: http://shop.d-nexus.com/product_info.php/cPath/108_160/products_id/1755, dzis bym raczej wyboru nie zmienil... dwa kompy podpiete, duzy stabilny obraz, oczy praktycznie nie bola (chyba, ze schodze ponizej 100 Hz)... wada - cena.

Uzywanego CRT nie polecam, taki uzywany intensywnie 2-3 latek generuje juz przewaznie duzo gorszy obraz niz nowka.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
misiek
Mięsko na frag
Mięsko na frag

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CRT oczywiscie! - lcdki do grania to lipny pomysl, chociaz imo najlepszym rozwiazaniem jest wpiac sobie w karte dwa (CRT i LCD), albo miec dwa kompy hehe...

chimera napisał:
Jezeli crt to tylko i wylacznie cos na kineskopie sony (...)

Swego czasu niezle nachodzilem sie za monitorem do grania (oczywiscie 19") i - nie wiem jak jest teraz - ale flatrony soniaka odpadly u mnie na starcie, bo pomimo, ze sa idealnie plaskie, maja dwa poziome, szare paski 4/3 od gory i od dolu ekranu (niezla kupa Uśmiech kwaśny ). Piszac idealnie plaski ekran mialem na mysli _PRAWDZIWIE_ plaski, a nie jakas tam sciema w sensie - przod kineskopu plaski, ale jak sobie odpalisz monitorek, to widac krzywizne z drugiej strony (tak jak ma np. samsung). Druga firma, ktora produkuje CRTki z idealnie plaskimi kineskopami to LG i po wielu upierdliwych dniach szukania na niej poprzestalem - to byl monitor F900P (przy 640x480 wyciaga mi 150Hz, przy 1280x1024 100Hz, wiec chyba niezle Suszę zęby). Zaplacilem podowczas za niego cale 1500 pln a tu podaje link:
http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=2&modelCategoryId=050101&categoryId=050101&parentId=0501&modelCodeDisplay=F900P&model=NOTHING
Nastepca tego monitora jest F920P (jest strasznie trdudno dostepny - nie znalazlem go ani na polskiej, ni na glownej stronie LG, a szczerze mowiac nie wiem, czym on sie wlasciwie rozni od F900P poza obudowa Język). Modele z literka B na koncu maja nieco gorsze parametry (przy 1280x1024 jest max 85Hz). No i sa 3 lata gwarancji Cool.

Pozdrawiam \o/
Powrót do góry
chimera
Strzelam pinezkami
Strzelam pinezkami

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misiek napisał:
nie wiem jak jest teraz - ale flatrony soniaka odpadly u mnie na starcie, bo pomimo, ze sa idealnie plaskie, maja dwa poziome, szare paski 4/3 od gory i od dolu ekranu (niezla kupa ;/ ).

Dzieki tym "kupowatym paskom" obraz jest o wiele bardziej stabilny niz na innych kineskopach... najpierw troche poczytaj zamiast z gory zlewac dany kineskop tylko dlatego, ze widac jakies dwie linie. A te paski faktycznie sa tak cholernie widoczne, ze przez caly dzien sie w nie wpatruje zamiast pracowac, normalnie oczu nie moge od nich oderwac... i zdanie nadal potrzymuje - sony robil najlepsze monitory crt (teraz juz tylko lcd), a mialem okazje ogladac praktycznie wszystkie typy kineskopow wlacznie z flatronem lg'a.

Co do uzywanych monitorow to 3 lata to nie tak duzo jak sie bierze dobry model. Za te ~500zl ten soniacz z allegro to dobre wyjscie (roznica miedzy 19" a 21" jest na tyle duza, ze warto go wziasc zamiast nowej 17"/19"). Za okolo 2000-2500 widzialem na allegro soniacza crt fw900 24" 16:9 - jak nie uda mi sie nazbierac na lcd'a to sobie go sprawie.
Powrót do góry
misiek
Mięsko na frag
Mięsko na frag

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chimera czytaj - napisalem przeciez ze spedzilem troche czasu nad wyborem monitora i nie rzucam slow na wiatr. Jesli ktos lubi paski na ekranie - prosze bardzo. W postach wyrazamy wlasna opinie na jakis tam temat - moja jest wlasnie taka, a nie inna.
Co rozumiesz przez pojecie "bardziej stabilny"? Bo jesli chodzi ci o jakosc obrazu, to jak dla mnie, kineskop LG nie ustepuje sony ani na troche. Jakbys poczytal dokladnie moj poprzedni post zauwazylbys tez, ze pisalem glownie o dwoch firmach - LG i sony, bo imo dwie te firmy przoduja jesli chodzi o CRTki. Dla _MNIE_ LG wygralo starcie - moze nie sromotnie, ale wygralo.

PS. Widziales kiedys tego LG? Testowales ten wlasnie model?
Powrót do góry
von_dabke
Strzelam pinezkami
Strzelam pinezkami

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej

Ja od dwóch lat mam LG 915FT Plus (19") i jestem baaaardzo, ale to baaaardzo zadowolony. Poza graniem zajmuję się też m. in. amatorsko fotografią, robię dużo zdjęć, cyfrowych oczywiście. Zdjęcia wyglądają na tym monitorze rewelacyjnie! A to moim zdaniem najwięcej mówi o jakości. Mój staszy brat, który też się zajmuje fotografią, ale już bardziej niż ja w stronę pro - ma takie samo zdanie o tym monitorze. A miałem też styczność z modelem F900P - tym o którym koledzy już piosali. Kupuję takie do roboty (jestem specem it). I też obraz rewelacyjny. Nie wiem jak te monitory wypadają w porównaniu z innymi - nie robiłem takich badań, ale są na prawdę bardzo dobre.

Co do Sony to nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi pasakmi. Bo nie wyobrażam sobie, żeby miały być na monitorze cały czas widoczne dwa paski. Jeśli tak jest to ja bym złamanego grosza za taki monitor nie dał. Nie wybrażam sobie pracy na nim, a już na pewno oglądania fotek.

Pozdro @ll
plast
Mistrz Polski

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te paski sa widoczne tylko na b. jasnym tle i maja 1 mm grubosci i jeszcze nigdy nie zwrocilem na nie uwagi na dluzej niz 3 sekundy w ciagu dnia.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goniec
Ja i mój granat
Ja i mój granat

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plast wiesz moze gdzie taki kupic nowy? i ile kosztuje mniej wiecej. Chodzi mi o tego Philipsa 109P4 ?
Powrót do góry
panczo
Elektryczny widelec
Elektryczny widelec

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te dwa paski to mocowanie matrycy czy cos takiego. Widac je tylko na jasnym tle i z tego co czytalem to po paru dniach uzytkowania juz sie nie zwraca na to uwagi. Po prostu to jest taka technologia.
celth
Biorę przyQUAD
Biorę przyQUAD

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1mm to strasznie duzo...
Powrót do góry
bar
Ja i mój granat
Ja i mój granat

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

celth napisał:
1mm to strasznie duzo...

1mm ale po zaaokrogleniu Uśmiech...
plast
Mistrz Polski

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 1:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goniec napisał:
Plast wiesz moze gdzie taki kupic nowy? i ile kosztuje mniej wiecej. Chodzi mi o tego Philipsa 109P4 ?

Ja kupowalem tu: http://www.agito.pl/index.php?pid=94&cid=1&p= hehe widze, ze troche zdrozal :E Generalnie ciezko go teraz dostac z tego co sie orientuje. Ja sie dlugo zastanawialem czy warto inwestowac w CRT gdy LCD jest na topie, no ale QW zdecydowalo. Za 2-4 lata kupie sobie OLED pewnie, bo LCD pewnie nigdy nie spelni oczekiwac jesli o QW chodzi Mruga 2
tom
Admin
Admin

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co powiecie na to ?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66099862
celth
Biorę przyQUAD
Biorę przyQUAD

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iiyama podobno robi dobre monitory
ale jakbym mial kupowac to wolalbym doplacic nawet te 100 zlotych
i miec gwarancje na 3 lata. zwlaszcza ze lezenie w magazynie
nie wychodzi kineskopom na dobre
Powrót do góry
Fausto
Biorę przyQUAD
Biorę przyQUAD

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imho warto zwrocic uwage na parametry monitora takze. Ja tego nie zrobilem i mimo ze mam fajny monitor, to jego specyfikacje nie pozwalaja mi na zbyt zaawansowane wartosci odswiezania. Takze wartosci odswiezania dla kazdej rozdzialki, zegar, etc warto przed kupnem obczaic na stronie producenta.
I must master them as I must master my life.
My glasses without me are useless. Without my glasses, I am useless.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Goniec
Ja i mój granat
Ja i mój granat

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiec sprawa ma sie na dzien dzisiejszy tak
monitor ktory bodajze polecal i ma plast philips 109p40 nie jest dostepny w polsce juz go nie produkuja sklepy internetowe maja go niby na stanie a jak go kupuje przychodzi mejl ze jednak go nie maja:)
Dzis tom obczail jakis nowy fajny monitorek
Iiyama Vision Master Pro 454 (HM903DT)
ale nowka kosztuje ok 1800zł wiec za droga jak na mnie chcialem kupic cos do 1200 mniej wiecej ale jest tez taki sam za 839 np http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=11
ale znow ale bo Monitory nie są nowe (są to: końcówki serii, leżaki magazynowe, zapasy serwisowe) aczkowlwiek nie noszą śladów użytkowania, pochodzą bezpośrednio od producenta tj. z Iiyama Polska i są objęte 12 miesięczną gwarancją 'door to door' poducenta - iiyama Polska Sp. z o.o.

i teraz nie wiem czy sie oplaca kupowac leżak czy krzeslo Suszę zęby czy kupic za 839 czy poczekac i kupic za 1800?
Powrót do góry
rottahhee!
Elektryczny widelec
Elektryczny widelec

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzialem jakosc obrazu na 2ch lezakach Iyama walsnie tych 454 w GVC we Wroclawiu i musze przyzac, ze mnie zaskoczyla. Jest lepsza od mojej 19'stki takze opartej na DT Compaq P920.

Osobiscie jesli bym mial kupowac teraz monitor to zdecydowalbym sie na:
19" Samsung SyncMaster 959 NF

Dostepny za ponad tysiac w http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=942
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum QuakeWorld.pl - Forum Strona Główna -> QW Stuff Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: