Forum QuakeWorld.pl - Forum Strona Główna QuakeWorld.pl - Forum
Forum dyskusyjne polskiej sceny QuakeWorld

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kilka podstaw dla newbie.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum QuakeWorld.pl - Forum Strona Główna -> Dla amatorów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kapitan Kloze
Elektryczny widelec
Elektryczny widelec

PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyna zmiana to ustalenie stałego damage rakiety na 110 hp. Oczywiście mówimy o direct hit.

SG to niezwykle ważna broń w Tp. Obejrzyj parę demek s sam zobaczysz. T
khorne
Co ja tu robię?
Co ja tu robię?

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thunder napisał:

P.S: strasznie biedne jest to q2 jakies dziwne bronie i w ogole Smuteczek

biedne nie jest tylko akurat te tekstury sa padaczkowe Uśmiech krzywy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
derek
Aimbot

PostWysłany: Wto Wrz 14, 2010 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

novat1c napisał:
W innych grach balans jest tak ułożony że SG ma taki sam dmg co RL lub jest nieco mniejszy, ale tutaj między RL i SG jest przepaść. Jeżeli te dane są aktualne, to już rozumiem dlaczego w qw katuję się tylko 3 bronie, i sam zacznę grać tylko z LG RL i GL. Wcześniej czasem próbowałem coś z S/SG damage'a zrobić, ale widzę że zamiast armaty jest to pukawka na komary. Ale nie ważne...

zycze powodzenia na e1m2
H4lflost
Skaleczony siekierą
Skaleczony siekierą

PostWysłany: Sro Wrz 15, 2010 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w qw hitbox wyglada pewnie jak na tym foto
http://img832.imageshack.us/i/hitbox.png/
Powrót do góry
novat1c
Gram myszką!
Gram myszką!

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co pisałem o SG tyczyło się jego małych obrażeń. Wiem że SG jest ważną bronią, ale na tle innych broni w QW wypada jak pukawka na komary. Na razie gram tylko duele, i bywa już tak że z SG strzele z 5-10 razy przez cały mecz, bo gdy wiem jak niski dmg zadaje, doszedłem do wniosku że po prostu nie warto. W TDM na pewno to wygląda inaczej, i to co derek zacytował i pogrubił tyczyło się tylko duela.
Dobra, nie ważne, rozumiem że te linki są aktualne, skoro nikt nic nie pisał.

Kapitan Kloze napisał:
rate 20000
cl_antilag 1
cl_independentphysics 1
cl_maxfps 0
cl_earlypackets 1

Dwa pytanka:

#1 Wcześniej rate miałem ustawiony na 25000. Lepiej jest mieć 20000 czy 25000 ? Czy duża będzie różnica i czym się będzie objawiać, i czy w ogóle będzie odczuwalne ?

#2 W moim QW komenda cl_antilag 1 nie działa. Wpisuje cl_a wciskam tabulator żeby mi uzupełniło komendę do końca lub pokazało wszystkie możliwe zaczynające się w ten sposób i cl_antilag nie ma. Próbowałem na kilka sposobów i nic. To znaczy że ty masz inne QW niż ja, czy z moim jest coś nie tak ? Mam ezQuake.

EDIT: I dzięki H4lflost za hitboxy.
Kapitan Kloze
Elektryczny widelec
Elektryczny widelec

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powinno byc wielkiej roznicy w rate.

Do antilaga trzeba miec nowa wersje EZQ - http://uttergrottan.localghost.net/ezquake/dev/nightlybuilds/win32/2010-03-18-r4567-ezquake.7z

Ostatnio zmieniony przez Kapitan Kloze dnia Pią Wrz 17, 2010 1:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
derek
Aimbot

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

porownywanie sily broni w qw na papierze nie ma sensu

i w tp i w duelach sg jest wazny niezaleznie od jego dmg. przykladowo: dm4, obu graczy ma 0/100 i rla, jeden stoi na ya-entry a drugi na quad-stairs i strzelaja z rla w jednakowym momencie i zadaja sobie jednakowo po 98 dmg rakieta. player x strzela kolejny raz z rla a player y strzela z sg robiac jednoczesnie unik od rakiety, zabija playera x i wygrywa prawdopodobnego maplocka. uzywajac sg w wymianach mozna o wiele szybciej kogos ubic jesli sie wie ile hp zostalo przeciwnikowi (zwlaszcza gdy jest spory dystans miedzy soba).
nie mowiac juz o tym ze nawet jak enemy ma 200/250 rl to warto zadac mu jak najwiecej dmg z tej "pukawki na komary" bo moze akurat bedzie miala miejsce wymiana w low na dm2 i spawniesz sie w low zaskakujac goscia, wezmiesz rla i te 30-70 dmg zrobione na wrogu moze sie bardzo przydac.

mozna tak wymieniac i wymieniac

bottom line: sg to bron niesamowicie przydatna i w tp i w duelach
Kapitan Kloze
Elektryczny widelec
Elektryczny widelec

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I najcześciej uzywana broń w TP dodajmy.
MajQ
Ja i mój granat
Ja i mój granat

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno żeby nie była najczęściej używana bo każdy się do ch... spawnuje wciskając fire Uśmiech... już nie licze ile razy mnie mój teammate ubił bo przypadkiem mnie wtedy trafił jak po wymianie miałem reszte HP. Ludziska spawn = jump i po sprawie Wykrzyknik Język
novat1c
Gram myszką!
Gram myszką!

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam po jakimś czasie, mam kilka pytań...

<+[ServeMe]09> -qw- twist- - #mny : div2 eql soon?
Jak mogę zrobić na ircu tego typu komunikat, z zapytaniem o duela ?

Na jakich kanałach warto siedzieć poza #qw.pl ?

Widziałem zakładkę na stronie głównej, w której są podane różne strony internetowe z turniejami. Które z nich są nadal aktualne, i czy są jakieś nowe, czy mógłby ktoś podać kilka stron z turniejami 1on1 ?
Qs
Gram myszką!
Gram myszką!

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. .qw wiadomosc - musisz miec opa
2. znajdziesz na quakeworld.pl - krotka lista(#ibh, #ezquake, #qwrookie)
3. quakeworld.pl + quakeworld.nu ale z tego co wiem to jest duelmania, showdown
Powrót do góry
Si7H
Mięsko na frag
Mięsko na frag

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógłby mi ktoś napisać co namieszałem tutaj ? (Robiłem hud z hud_editor i zrobiłem, ale wartości się nie zmieniają)

Powrót do góry
novat1c
Gram myszką!
Gram myszką!

PostWysłany: Sob Cze 11, 2011 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale mam nadzieje że tak.

Miałem pewne plany co do QW, ale przeliczyłem się z czasem... mam go za mało niż myślałem. Po drugie przeliczyłem się jeżeli chodzi o jakość akademickiego internetu... jest fatalnie niestabilny. Dlatego nie mogę za często sobie pograć po sieci... ba, ostatnio gram raz na dwa tygodnie z bratem na LANie i to wszystko. W miedzy czasie oglądam sobie kilka demek. Pobrałem ostatnio dema z turnieju SD, takich graczy jak milton (imo prze-kozak), bps, locktar i zwycięzca rikoll. W wolnej chwili obejrzę sobie jedna lub dwie mapki jednego z tych graczy. Rzecz na którą zwróciłem uwagę to styl gry. Są sytuacje w których każdy z tych graczy zagrywa niemal ze w taki sam sposób. Ale są też sytuacje, czy nawet fragmenty gry, w których każdy z nich zagrywa w inny sposób. Moje pytanie brzmi, kogo z topowych obecnie graczy, lub graczy z wcześniejszych lat mógłbym obejrzeć żeby nauczyć się czegoś NOWEGO ? Nie chodzi mi o oklepane zagrywki czy coś, tylko o graczy z nietypowym stylem gry... o graczy którzy CZYMŚ się wyróżniali... od kogo można się nauczyć wielu fajnych rzeczy ? ParadokS ? Może ktoś inny ? Czyj styl gry, poza wymienionymi graczami powinienem prześledzić, jeżeli myślę o szybkim/skutecznym skill-upie w 1on1?

Druga sprawa, do bardziej hardkorowych i ambitnych graczy... na co mam najbardziej zwracać uwagę podczas oglądania dem? Sam zwracam uwagę na kobinatorykę gry, kolejność zbierania itemów, sposób bronienia itemów, np. jak kto broni RA na ztnce, lub z jakiego miejsca podnoszą RA (gdzie czekają) itd. wszelkiego rodzaju zagrania, czasami wpisuje demo_jump 9:45 patrze jaki jest wynik, i sledze od początku tego gracza który przegrał mapę, po to, aby nauczyć się gry defensywnej... robię różne mniejsze i większe analizy co do zachowań graczy itd.

Teraz pytanko do osób ogarniających konsolę i komendy. Mam problem z zmianą broni. Najpierw opiszę sytuacje jak to wygląda w innych grach, np. warsow czy q3 cpm. Gdy spawam gościa z LG, i "wyczuwam" że ma już mało życia, to wciskam bind 4, czyli RL, cały czas trzymając LPM (cały czas strzelając). LG się chowa i rakieta zostaje wystrzelona niemal od razu. W QW jest inaczej. Spawam z LG, muszę puścić LPM (przestać strzelać), wcisnąć 4 (wyjąć RL), i znowu wcisnąć LPM, aby wystrzelić rakietę. Gdy trzymam LPM i strzelam z LG i wcisnę 4, to bron się nie zmieni do puki nie puszczę LPM. Czemu tak się dzieje ? Tylko w QW mam ten problem. Przyzwyczajenia z innych gier często sprawiają że nie kończę akcji i tracę fraga w głupi sposób, bo np. kończy się ammo do LG itp. Czy jest jakaś komenda dzięki której będę mógł trzymać cały czas LPM i zmieniać sobie dowolnie bronie ? Jest jakieś rozwiązanie ?

Proszę o pomoc.
szybkiLOPEZ
Skaleczony siekierą
Skaleczony siekierą

PostWysłany: Sob Cze 11, 2011 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tych ludków co wymieniles dodalbym jeszcze Locusta imponuje mi jego styl gry...a poza tym to Rikoll chyba zasluguje na najwieksza uwage bo zrobil niesamowite postepy w bardzo krotkim czasie...jesli chodzi o 2 pytanie to chyba wymieniles wiekszosc rzeczy na ktore trzeba zwracac uwage jak ogladasz demka + do tego ogladaj swoje demka i ucz sie na wlasnych bledach analizuj swoja gre itp...

Nie wiem czy o to chodzi ale ja mam cos takiego w cfg :

Kod:
bind  MOUSE1        "+rocket"
bind  MOUSE3        "+shaft"
bind  MOUSE4        "+shotgun"
bind  MOUSE5        "+grenade"

alias +grenade   "impulse 6 5 3 4 2; +attack"
alias -grenade   "-attack;impulse 2"
alias +rocket    "impulse 7 3 2; +attack"
alias -rocket    "-attack; impulse 2"
alias +shaft     "impulse 8;+attack"
alias -shaft     "-attack;impulse 2"
alias +shotgun   "+attack %1; impulse 3 2"
alias -shotgun   "-attack %1"

Nie musze broni wybierac tylko jesli mam RL i LG to mi strzela odrazu MOUSE1 i MOUSE3. Np. Spawam ludka i chce mu rakiete poslac to wciskam odrazu MOUSE1 i leci rakieta itd...
novat1c
Gram myszką!
Gram myszką!

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Uśmiech... Suszę zęby

3 lata od założenia tematu a tu już prawie 14 000 wyświetleń.

Nie sądzicie że jak na tak mały serwis/forum to NAPRAWDĘ dużo ? Suszę zęby Uśmiech...

Moim zdaniem jest sporo graczy którzy chcieli by spróbować swoich sił na arenach QW, jednak nie potrafią się za to zbyt dobrze zabrać.

Zdradzę weteranom którzy wciąż tutaj zaglądają, że być może niedługo zaskoczę was pewną niespodzianką związaną ze sceną qw, poradnikami itd. Uśmiech...

PS: fluart1ty żyjesz ? Suszę zęby
Profesjonalny_Gracz
Mięsko na frag
Mięsko na frag

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W T F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szybkiLOPEZ
Skaleczony siekierą
Skaleczony siekierą

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

novat1c napisał:

Zdradzę weteranom którzy wciąż tutaj zaglądają, że być może niedługo zaskoczę was pewną niespodzianką związaną ze sceną qw, poradnikami itd. Uśmiech...

Chytrus

novat1c napisał:

PS: fluart1ty żyjesz ?

Na palcach jednej reki policzysz kto jeszcze "zyje"... Smuteczek
SamoN
Rakietmistrz
Rakietmistrz

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cóż, życie.... wszystko się kiedyś kończy...
fluartity
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2012 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*Cool jeszcze.... Co tam ?
Samon (no pimp no love Uśmiech... ) ale zawsze jeszcze jest czas aby tu zaglądnąć a nóż coś się ciekawego zdarzy. Chęci zostają ale czasu już nie ma, choć sobie skacze jeszcze jako plgamer, gramer, moonrom czy pod inną jakąś ksywką tak dla picu :0 . Er i Bolec z tego co widzę jeszcze grają i to całkiemostro po za tym neon chyba wstał do walki bo czasem skacze dm4, takie mam wrażenia jako DVM czy coś w ten deseń Uśmiech...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
SamoN
Rakietmistrz
Rakietmistrz

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też bym jeszcze postrzelał ludka ale obowiązków mam coraz więcej i totalny brak czasu na zabawę. A jeśli już się jakimś cudem wygospodaruje kilka minut dla siebie do wole siąść za zestaw i pobębnić. 2 miesiące temu urodziła mi się druga córka! Team się powiększa już czwórka jest Suszę zęby.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum QuakeWorld.pl - Forum Strona Główna -> Dla amatorów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

Skocz do: