Forum QuakeWorld.pl - Forum Strona Główna QuakeWorld.pl - Forum
Forum dyskusyjne polskiej sceny QuakeWorld

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia PLQW /1996 - 2003
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum QuakeWorld.pl - Forum Strona Główna -> Scena od kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
plast
Mistrz Polski

PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tigre napisał:
A co tam działo się z D2 po 2001 roku?

Historia D2 '01-03 jest mi średnio znana - chyba HH/Trawa/Balt wtedy rządzili, a stara gwardia odeszła w cień, ale głowy nie dam. Straciłem kontakt z QW jakoś pod koniec '00 gdyż nic się już wtedy nie działo (w porównaniu do sytych lat 97-99 gdzie co miesiąc był jakiś turniej z nagrodami). Działo się za to w Q3, więc grałem w turniejach i nawet je organizowałem, ale... to nie było to.

Dopiero po paru latach (~'04) zajrzałem na serwery QW z ciekawości i... ciężko się było odnaleźć - wpierdol z każdym n00bem. Maclerów i Headhunterów nie było, za to rządzili gracze, którym wcześniej bez problemów robiło się kuku (Insane aka Xiondz z HGC, Avenger), do tego kupa nowych twarzy. Nie było również D2... Powrót do jako takiego poziomu zajął parę tygodni. Okazało się, że poziom TP wzrósł niesamowicie, głównie dzięki możliwości gry na rozsądnych pingach z resztą Europy za pomocą zwykłej Neostrady, co w latach wcześniejszych było marzeniem. Wciągneło mnie. Nie było żadnego fajnego klanu, do którego mógłbym dołączyć (no dobra, były, ale dziadka nie chciały), to reaktywowałem D2. Dread grał chwilę, ale mu się znudziło, a mnie wręcz przeciwnie, więc zostałem z tym wózkiem sam.

Co się działo w latach '04-'07 to sobie gdzieś tam na forum możesz poczytać, trochę tego było, NQRy, EQLe, QWWC, duelmanie itp. Jeśli chodzi o D2 to do '07 przewinęło się chyba ze 20 graczy (byłem wybredny) w tym paru zagranicznych, a przez jeden sezon grał u nas nawet Macler Suszę zęby. Graliśmy w różnych dywizjach od DIV4 do DIV1. Największym sukcesem było zwycięstwo w mocnym w owym czasie EQL5 DIV2 i w grupie i w playoffach:

http://eql.quakeworld.nu/eql5/matches.php?id=296#Played

Ciekawostka - może i D2 nie było wtedy w 100% polskie, ale w tym finale grało 50% Polaków Suszę zęby (pozdro dla DAUBA TRAITORA CPE).

Po wygranej motywacja znowu siadła, bo do wygrania zostało tylko div1 a to z polskimi pingami wydawało się nierealne, do tego rozpad składu (jak to po sukcesie) i parę innych kwestii... koniec końców nastąpił mój ponowny rozbrat z QW, który trwa do dziś. Planowałem powrót, ale nie ma już do czego niestety wracać. Tyle Uśmiech....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Roe
Co ja tu robię?
Co ja tu robię?

PostWysłany: Czw Cze 06, 2013 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to bym zagral. Zassalem quaka i jakos tak mnie serce zmieklo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roe
Co ja tu robię?
Co ja tu robię?

PostWysłany: Czw Cze 06, 2013 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myca napisał:
O lol... jestem na zdjęciu w "History of Quake" z Roe :\ ale lat świetlnych wstecz...

Co za myca? Jakie zdjecie, nic nie widze. Podziel sie. Montera pamietam Suszę zęby
Powrót do góry
Gawlo
Mięsko na frag
Mięsko na frag

PostWysłany: Pon Lip 15, 2013 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roe napisał:
Ja to bym zagral. Zassalem quaka i jakos tak mnie serce zmieklo.

Siemka Roe, kopę lat, smutno mi się robi gdy wchodzisz na serwery a tu pusciutko.... czy nikt nie chce juz grac w QW?
cpe
Rakietmistrz
Rakietmistrz

PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc plastdaubie.

u mnie z kolei powolny spadek aktywonosci nastapil miedzy wrzesniem 2007 (odejscie z SR2) i kwietniem 2010 (ostatnim mecz z 3tk przeciwko tVS w playoffach div1 EQL). od tamtego czasu
nie mam ani QW, ani CFG, niczego. QW nie bylo odpalane od ponad3 lat.

teraz to praca, dom, rodzina, imprezy i Real Racing 3 na iOS.
Powrót do góry
Tigre
Mięsko na frag
Mięsko na frag

PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Został chociaż RealRacing 3 i oczywiście imprezy Smile

I tak bardzo długo graliście. Z mojego OL to Inex grał jeszcze kilka lat tak chyba gdzieś do około 2005-2006 roku.

Kiedyś chodziło się do kafejek na nocki dzisiaj mógłbym sobie wstawić 8 kompów do osobnego pokoju ale nie mam czasu, poza tym ludzie mają swoje życie Uśmiech...

Natomiast organizuję spotkanie olsztyńskiej sceny QW w grudniu w Olsztynie przyjdzie kilku znajomych do klubu na piwko Uśmiech...

Tak jak napisałeś: praca, dom rodzina...
Powrót do góry
plast
Mistrz Polski

PostWysłany: Nie Wrz 08, 2013 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CPE iz ALIVE \o/

Nom, to były swego czasu pionierskie czasy, multiplayer wymagał organizacyjnego wysiłku, nie to co teraz. Nie było ethernetu to się brało kompa na plecy do kolegi i po COMie grało. Nie było internetu to się po modemie 14.4 grało, najlepiej w jakiejś taniej nocnej taryfie Uśmiech.... Sentyment robi swoje - wcale nie było lepiej, ale dobrze się wspomina Uśmiech.... Jak PRL :E.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
macler
Co ja tu robię?
Co ja tu robię?

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roe? hehe i co tam gra ktos jeszcze czy kazdy bawi sie w tatusia i mezusia - ja przesiadlem sie na wygodne ps3 tera planuje zakup ps4 ale czasu na granie brak narazie, brzdac 1,5 roku jest jeszcze zbyt absorbujacy. Mam na kompie mnostwo demek i screenow ze starych lat wszystko zgrywamw jednym katalogu z jednego kompa do nowego jakby ktos chcial powspominac to zapodajcie jakis link z miejscem zeby to wrzucic. pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szybkiLOPEZ
Skaleczony siekierą
Skaleczony siekierą

PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chetnie zassam owe demka/ss i co tam tylko masz szczegolnie jesli jest cos z LANow z Dębicy...kurwa jak ja Wam zazdroszcze jak w QW grało tyle ludków byla jakas rywalizacja itp
d2
Co ja tu robię?
Co ja tu robię?

PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

macler napisał:
[...] Mam na kompie mnostwo demek i screenow ze starych lat wszystko zgrywamw jednym katalogu z jednego kompa do nowego jakby ktos chcial powspominac to zapodajcie jakis link z miejscem zeby to wrzucic. pozdr

macler, podrzuć proszę te demka na mój FTP:

Kod:
user:macler
pass:qwrulez
host:ftp://quake.tdhack.com

Dzięki!
Fausto
Biorę przyQUAD
Biorę przyQUAD

PostWysłany: Sob Gru 13, 2014 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tatus/mezus mode, moj grubas ma 14 miesiecy juz prawie :E
I must master them as I must master my life.
My glasses without me are useless. Without my glasses, I am useless.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
csr
Mięsko na frag
Mięsko na frag

PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, dzis mam 31 lat, ale pamietam jakby to było wczoraj jak jarałem sie w 96/97 roku demkami z Demoskladu (a moze Demosquadu?) gdzie oglądałem Maclera, Plasta, Headhuntera, Dreada, Thrawna, Roosa i paru innych.
Piekne czasy, demko 1mb sciagalo sie kilkanascie minut na modemie zeby potem ofline sobie onejrzec Uśmiech...

Na świecie rządzili Thresh z klanem DeathRow, Cloud9, Lakerman, Gollum, Rix, Wombat, klan Shroet Kommando - można tak godzinami...

Wtedy w/w byli jak bogowie, jak ronaldo i messi - nieosiagalni, nietylkalni - prawdziwe gwiazdy Uśmiech... Teraz sam mam 6 letniego syna i z nostalgia moge sobie poczytać tu na forum, że żyjecie, macie sie dobrze. Za to kocham internety.
Powrót do góry
gromiz
Co ja tu robię?
Co ja tu robię?

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem pod wrażeniem, że w internecie znalazłem osoby, które bardzo dobrze wspominają czasy Quake 1. Tamte czasy nie były dla gier tak proste jak obecnie. Dzisiaj każdy może kupić grę i grać w sieci z pingiem 15 - 50. Wtedy nie dało się grać w internecie praktycznie wcale.

Ogólnie Quake 1 zaraziłem się od kolegi. Ja stary Duke Nukowiec 3D w końcu dostrzegłem coś w Quake i mnie wciągło. Dzięki Gamblerowi z kolegą poznaliśmy Quake 1. Pamiętam opisy Roosa oraz (chyba) Zooltara, którzy na zółtych stronach opisywali jak grać co robić. na płytach CD były dodawane dema, dodatki, mapy i mody. Dzięki Gamblerowi nauczyłem się grać, bo to oni pierwsi napisali, że gra się myszką i konfiguruje klawiaturę. Pamiętam jak instalowałem pierwsze dodatki (CTF), mapy (Muny04 chyba itp). Do dziś mapa DM2 dla mnie to najlepsza mapa jaka kiedykolwiek powstała. Aż dziwne, że w Quake Live obecnie jej nie ma. Dobrze pamiętam też dema i filmy z muzyką w Quake. Tego brakuje mi dzisiaj. To były niesamowite prawdziwe realne filmy przedstawiające grę.

W tamtych czasach jak wspominałem nie dało się praktycznie grać w internecie. Koszty internetu były przeogromne, a do tego ping od 280 - 500 oraz częste słynne wtyki. Tylko nieliczni grali z pingiem poniżej 100, którzy mieli tzw stałe łącza. Dziś wydaje się to oczywistością a wtedy było to bardzo uciążliwe. Nieliczni też grali po LAN. Wtedy karty sieciowe nie kosztowały 20 zł. Karty sieciowe kosztowały po 120 zł i więcej. Wszystko było skrajnie drogie. Dlatego grało się tylko z botami i z nimi nauczyłem się grać. Może to dziwnie się wydaje, ale dzięki demom z Gamblera oraz botom nauczyłem się grać w Quake. Pamiętam ReaperBot 0.81 (chyba tak się nazywał), który oszukiwał, był dziwny, ale nic innego nie było. Później grałem z FrogBotem, który był bardzo dobry i grał świetnie. Z miłą chęcią bym sobie dziś z nim zagrał.

W tamtych czasach jedyna opcja grania w sieci to był kabel RS. Niestety granie w taki spoób mijało się z celem. Osoba, która dołączała się do gry chodziła jak by była pijana i praktycznie zawsze przegrywała Uśmiech.... Takie czasy Uśmiech.... Tak czy owak są to niesamowite czasy i szkoda, że epoka super szybkiej gry, fruwających przeciwników latających z siekierami minęła. Dziś pozostaje smaczek Q1 tylko w Quake Live Uśmiech....

Grać w Quake i ogólnie wszystkie gry przestałem około 2002 - 2003 roku. Przez wszystkie lata nie grałem praktycznie wcale. Teraz od sylwestra wróciłem i gram obecnie w Quake Live. Nigdy nie sądziłem, że po tylu latach powrócę do grania. Świat Quake zmienił się nie do poznania. Dawniej rzadko kto grał dobrze, a dziś graczy super grających jest na pęczki. Ja stary emeryt Uśmiech... mam problemy z poradzeniem sobie z nimi.

Mam teraz pytanie.

Na płytach gamblera było wiele dem i filmów. Pamiętam zwłaszcza jeden film z muzyką taką:

https://www.youtube.com/watch?v=KZaz7OqyTHQ
https://www.youtube.com/watch?v=EAwWPadFsOA

Czy ktoś pamięta jak nazywał się ten film/demo w quake 1 z Gamblera i czy może wie skąd można je pobrać aby obejrzeć?

Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
goq
Bóg telefragu
Bóg telefragu

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc gromiz, Quake 1 nadal ma sie (w miare) OK. Ludzie nadal graja, wiec nie spisuj gry na straty (jeszcze!)

Co do klimatu, mozliwosci itd, to w pelni sie zgadzam! Nostalgia wobec owczesnych warunkow jest mi dobrze znana. Co prawda ja zaczynalem od dupy strony (czyt. Q2 w 1999) ale mniej wiecej jestem w stanie przypisac okreslone rzeczy do moich doswiadczen Uśmiech...

GOOD OLD TIMES!
Co ja tu robię?
Co ja tu robię?

PostWysłany: Czw Lut 05, 2015 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Uśmiech...

Zainstalowałem nQuake i zacząłem testy, aby wrócić trochę do rozgrywki. Nieźle to wszystko się zmieniło. Kiedyś boty samemu się wgrywało, w grze nie było żadnych HUD-ów podczas gry, wyszukiwania serwerów, botów. Teraz wszystko jest automatycznie Uśmiech.... Szkoda, że na wyszukanych serwerach gra bardzo mało ludzi. Przeważnie grają tam gdzie pingi są po 130. Czy te serwery, które wyświetlają się w spisie nQuake to są jedynie na których grają ludzie zwłaszcza z naszych okolic?

Po tylu latach zapomniałem nawet, że w Q1 pociski do rakietnicy to są te same co do granatnika Uśmiech... albo że FrogBot nie umie grać na dm2 Uśmiech....

Czy nQuake jest fizycznie takim samym Q1 jak w latach 1997, bo nie przypominam sobie, aby w latach 1997 wykonywali ludzie strafe jumpy. Obecnie jak oglądam grę innych zawodników to dosłownie fruwają po mapie. Kompletnie nie kojarzę sobie, aby w dawnych czasach tak skakali.

Ogólnie super wypas Quake World. Gra jest tak szybka, że szok. Dopiero jak włączyłem FrogBOT na DM4 to wróciły wspomnienia, jak zapiernicza się po schodach koło teleportu i wykonuje inne akcje. Coś niesamowitego. Tego mi brakowało przez ostatnie dziesięciolecie Uśmiech....
Powrót do góry
goq
Bóg telefragu
Bóg telefragu

PostWysłany: Czw Lut 05, 2015 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fizyka taka sama! No kiedys gralo sie na sv_airaccelerate czy cos takiego, ale w gruncie rzeczy te nowe klienty QuakeWorld nic nowego nie wnosily do rozgrywki w sensie fizyki. To gracze stali sie jeszcze bardziej kreatywni! Mruga 2
Mięsko na frag
Mięsko na frag

PostWysłany: Wto Mar 17, 2015 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod tym linkiem można trochę poczytać o wydarzeniach jakie miały miejsca w latach 1996-2001 kiedy to o Quake było bardzo głośno. Warto tam zaglądnąć i powspominać dawne czasy.

A tutaj trochę demek do Quake.

gromiz napisał:
Na płytach gamblera było wiele dem i filmów. Pamiętam zwłaszcza jeden film z muzyką taką:

https://www.youtube.com/watch?v=KZaz7OqyTHQ
https://www.youtube.com/watch?v=EAwWPadFsOA

Czy ktoś pamięta jak nazywał się ten film/demo w quake 1 z Gamblera i czy może wie skąd można je pobrać aby obejrzeć?

Tak! pamiętam te demka - sam bym je chętnie raz jeszcze oglądnął a w szczególności to z motywem muzycznym House of Pain. Nigdzie nie mogę teraz ich odnaleźć...

Być może jeszcze coś byłoby na http://www.bluesnews.com, też jedna z lepszych dobrych stron o Quake w tamtych czasach

Co do samego gamblera, demek... to oglądanie demek to było praktycznie nieodłącznym elementem nauki gry w Quake. Analizowało się demka najlepszych graczy by stać się równie dobrym, a nawet i lepszym graczeczem od "nauczyciela". Jak już trochę człowiek oglądnął demek to mógł poćwiczyć z żywym przeciwnikiem - trzeba przyznać, że początkowo w Polsce były problemy z grą w "sieci", ale z biegiem czasu powstały Polskie serwery Quake takie jak Ciapeq, Amandla, Vavel czy też serwer CHIP'a, które cieszyły się dużym powodzeniem. Oczywiście później rozwinęły się inne serwery i ruszyło wielkie internetowe "boom" grania w quake.

Bardzo dobre czasy... starzy wyjadacze Quake, tacy jak ja, na pewno je dobrze wspominają.

ps. Macler miałeś wrzucić demka i screeny na ftp Uśmiech... Chętnie bym oglądnął. Na pewno gdzieś tam masz frag demko z motywem House of Pain
Powrót do góry
rowerr
Co ja tu robię?
Co ja tu robię?

PostWysłany: Pią Cze 19, 2015 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a macie coś w stylu "najszybsze przejście Quake"?
Profesjonalny_Gracz
Mięsko na frag
Mięsko na frag

PostWysłany: Pią Cze 19, 2015 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/results?search_query=quake+1+done
Novik
Co ja tu robię?
Co ja tu robię?

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roe napisał:
myca napisał:
O lol... jestem na zdjęciu w "History of Quake" z Roe :\ ale lat świetlnych wstecz...

Co za myca? Jakie zdjecie, nic nie widze. Podziel sie. Montera pamietam Suszę zęby

elo roe, to ty, ten roe z bielska białej? razem przesiadywaliśmy w kafejce w bb, kojarzysz?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum QuakeWorld.pl - Forum Strona Główna -> Scena od kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: